ICEBAG®

je originální chráněné řešení pro vytvoření chladivého obkladu kdykoliv, kdekoliv, za každého počasí, bez potřeby předchozího nachlazení.

Srovnání chladících prostředků

Příznivé účinky ledových obkladů, ať už k tlumení bolesti nebo otoků jsou všeobecně známé. U chlazení také platí: čím dříve, tím efektivnější. Ne všechny chladící prostředky, jsou však vždy vhodné a tak se na ně pojďme podívat blíže.

Klasický led (kostky)

Asi není nic ekonomičtějšího než zmrzlá voda. To však platí v případě, že budeš doma nebo někde, kde budeš mít led po ruce. Horší to však bude v exteriéru, kde riziko úrazu mnohem větší, větší je i pravděpodobnost bodnutí nebo kousnutí hmyzem. 

Teplota z mrazáku taky není příliš vhodná. Je moc nízká (cca - 20 °C) a může způsobit omrzliny. Proto klasický led i cokoliv z mrazáku (např. zeleninu) přikládej vždy přes nějakou teplotní bariéru. Např. oděv, ručník apod.

Gelové sáčky

Známé modré gelové sáčky se sice lépe přizpůsobí chlazenému povrchu, ale jinak platí vše, jako u ledu...

Cladící spreje (chlorethyl)

Chladící spreje (Kelen, Cryos, apod.) jsou velice kompaktní a mohou chladit v podstatě kdykoliv, kdekoliv a za každého počasí, mají ale i několik nebezpečných faktorů. Krom toho, že se jedná o tlakovou nádobu s vysoce hořlavou látkou, chladí pouze po dobu aplikace. Ta by měla být ze vzdálenosti nejméně 20 cm, po dobu několika vteřin, s pohybující se tryskou. Při neodborné aplikaci snadno způsobuje omrzliny. Chlorethyl také nesmí na otevřenou ránu, jakožto i na popáleniny, nebo do očí! Tyto spreje jsou určeny k okamžitému schlazení pro tlumení bolesti a rozhýbaní křečí, naraženin a pohmožděnin. V případě úrazů kloubů, kostí apod., je potřeba chlazení alespoň na dobu 20 min.

ICEBAG®

IBéčka, stejně jako spreje, nepotřebují předchozí nachlazení. Chladí kdykoliv, kdekoliv, za každého počasí. Jsou malé, kompaktní a po aktivaci (tlakem) se chovají podobně, jako známé gelové obklady. Na rozdíl od předchozích, pracují s teplotou 4 - 6 °C, což je něco, jako 7 schod u piva. Nezpůsobuje omrzliny a díky anti-alergenní folii mohou rovnou na kůži i u citlivých lidí. Chladící efekt vydrží 30 min. Vejdou se do každé tašky či batohu a potom, co přestanou chladit, je možné je vložit do mrazáku a dále používat, jako zmíněný gelový sáček.

Ceny

Poslední srovnání je také cena. 0,5 kg ledu Tě vyjde na cca 5 Kč. Gelové sáčky se pohybují dle rozměrů a dle výrobce od 80 do 200 Kč. Spreje s chlorethylem (400 ml) se pohybují dle výrobce od 120 do 150 Kč, IBéčka se pohybují dle varianty a balení od od 30 do 50 Kč za kus. Na některých sportovních akcích je můžete sehnat výrazně lépe.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *