AMBULANCE NODE - CZECH REPUBLIC

ŠKOLICÍ A VÝCVIKOVÉ ZAŘÍZENÍ

akreditované vzdělávací zařízení pro výuku a výcvik osob v oblasti Předlékařské péče a záchrany osob v ohrožení života a zdraví. 

Absolvovali jste u nás rekvalifikaci? Dejte si jo do daní

Pokud u nás absolvujete rekvalifikaci, jako samoplátce, můžete si o tento náklad snížit základ daně. Dovoluje to zákon č. 586/1992 Sb., o dani z příjmu, konkrétně §15, odst. 8. To se v Přiznání k dani z příjmu FO uvede na řádek 51. Nezapomeňte si u nás vyžádat potvrzení, které pak k přiznání přiložíte! 

Mnoho lidí si se domnívá, že když jsou zaměstnaní, že daň z příjmu za ně odvádí zaměstnavatel, a že když u zaměstnavatele podepisují "růžové prohlášení", že jim roční zúčtovaní daně dělá také zaměstnavatel? Neni tomu tak! Resp. není to automatické! Záměstnavatel odvádí tzv. "Zálohu" na daň. Zúčtovní daně je ale dobrovolné a pokud chcete, aby to pro vás zaměstnavatel udělal, musíte jej o to do 15. 2. požádat! Doložit všechny podklady, které chcete do zúčtování zahrnout a doufat, že se v oběhu účtárny některý z podkladů neztratí. Nebo si Přiznání můžete udělat sami. Formulář je na pohled (možná záměrně) odstrašující, ale ve výsledku strašně jednoduchý.

Daň z přijmu je jednoduchá. Vaše přijmy (základ daně) - 15 % (daň). Od základu daně si však můžete odečíst: úroky z hypotéky nebo stavebního spoření; částky, které jste za rok naposílali na žívodní a důchodové pojištění a připojištění; vzdělávání; členské příspěvky a dary (viz řády 46 - 51). Daň se pak vypočítá z toho, co ze zákládu daně zbylo. 🙂

Dále si pak můžete uplatnit slevy na dani. Např. na děti, na manžela/ku atd. Je toho poměrně dost. Rozdíl mezi částkou, která vám po odečtech vyšla k odvodu a tím, co za vás odvedl zaměstnavatel na zálohách, se Vám v březnu vrátí. Tedy pokud chcete 😉

Co ještě lze, ve spolupráci se ŠVZ, dát do daní?

Rychlý kontakt